28.10.2020
3 časté chyby, ke kterým dochází při vývoji mobilních aplikací
O mobilní aplikace je v současné době zvýšený zájem. Nemůžeme se tomu divit, vlivem koronavirové pandemie roste zájem o přesun společností do online světa, což posléze vede i k vybudování vlastní mobilní aplikace. Podle posledních průzkumů dnes lidé mobilní aplikace využívají na denní bázi, berou je jako samozřejmost, která k jejich životu patří. Proto je zcela pochopitelné, že řada společností do mobilních aplikací opravdu chce investovat. Co je však zarážející, jsou chyby některých vývojářů.
Samozřejmě ani vývoj mobilních aplikací není obor, ve kterém by se nechybovalo. Někteří, zejména tedy začínající vývojáři, však chybují v naprostých banalitách. Prozraďme si tři velmi časté chyby, se kterými se člověk může setkat při sledování vývoje mobilních aplikací na míru.
Kreativita nemá své hranice
V případě mobilních aplikací na míru je třeba říct, že se při vývoji musí držet uzda kreativitě. Když kreativita nemá své hranice, potýkáme se například se zvýšenou pozorností na vizuální prvky. A to je samozřejmě špatně. Je to stejné jako při vaření - kreativita se v tomto případě bere jako koření. I toho, když je moc, je to špatně.
Aplikace se nese ve stejném duchu jako web
Sice mnoho zákazníků požaduje, aby se mobilní aplikace nesla v podobném duchu, v jakém se nese webová stránka, ale nikde se nepíše, že se musí aplikace přímo kopírovat. Webovou stránku a mobilní aplikaci sice mohou pojit společné charakteristické prvky, ale nemusí se jednat o jedno a totéž. V případě, že chce zákazník vytvořit mobilní aplikaci stejnou, jako je webová stránka, pak nedává žádný smysl tvořit aplikaci.
Mobil není desktop
Další velmi častou chybou je, že máme neúměrné požadavky na nadmíru volného místa. Je nutné si uvědomit, že mobilní telefon není klasický desktop a že toto zařízení zkrátka funguje jinak než klasický počítač.